Budowa tarasu – korzyści płynące z zastosowania wsporników tarasowych

Jedną z najważniejszych kwestii, o której należy pamiętać przy budowie tarasu jest odpowiednie przygotowanie podłoża. Najczęściej do jego wyrównania wykorzystuje się wylewki betonowe, tłuczeń czy też betonowe bloczki. Rozwiązania te wiążą się jednak z wysokimi kosztami, a ich realizacja zajmuje dużo czasu. Świetną i coraz chętniej wybieraną alternatywą są wsporniki tarasowe! Przedstawiamy, jakie korzyści płyną z ich zastosowania.

Wsporniki tarasowe – czym są i do czego służą?

Wsporniki tarasowe to niewielkie elementy konstrukcyjne, stosowane najczęściej do budowy tarasów, balkonów czy podestów (https://julomax.pl/Wsporniki-regulowane-Max). Stanowią znacznie tańszą i łatwiejszą w realizacji alternatywę dla betonowych fundamentów, podsypki czy też specjalnych bloczków. Podłoża pod wsporniki nie trzeba bowiem uprzednio wyrównywać, co czyni z nich doskonałe rozwiązanie do układania tarasu na nierównych powierzchniach! Dodatkowo ich zastosowanie pozwala na podniesienie posadzki, co minimalizuje ryzyko uszkodzenia desek wskutek wilgoci czy przymrozków. Te elementy konstrukcyjne występują w kilku wariantach. Różnią się od siebie rozmiarem, a czasami także przeznaczeniem. Na rynku dostępne są zarówno modele do zamontowania pod płyty tarasowe, jak i modele dedykowane do montażu pod legary (https://julomax.pl/Wsporniki-regulowane-Raptor).

Dlaczego warto zdecydować się na wsporniki tarasowe?

Jedną z największych zalet wsporników regulowanych jest szeroki zakres regulacji ich wysokości. Pozwalają na jej łatwe dostosowanie do indywidualnych potrzeb. W zależności od wybranego modelu wysokość może osiągać od 10 mm do nawet 950 mm! Ponadto elementy te posiadają głowicę samopoziomującą, zapewniając tym samym idealne wypoziomowanie tarasu. Niewątpliwy ich atut stanowi również prosty i szybki montaż. Ich przymocowanie nie wymaga specjalistycznych narzędzi, ani większego doświadczenia. Wsporniki cechują się także wysoką wytrzymałością i świetną odpornością na warunki atmosferyczne, szkodliwe substancje czy też biodegradację (https://julomax.pl/). Bez problemu utrzymają duże obciążenia, dzięki czemu doskonale sprawdzają się nie tylko w przypadku przydomowych tarasów, ale także w zewnętrznych przestrzeniach komercyjnych!

Zastosowanie wsporników regulowanych pozwala przede wszystkim na podniesienie całej konstrukcji, co bezpośrednio przyczynia się do przedłużenia jej żywotności! Uniesienie tarasu zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza oraz zapobiega zaleganiu wody na deskach czy płytach. Dodatkowo wszelkie potrzebne instalacje z łatwością ukryjesz pod jego powierzchnią! Najwyższej jakości wsporniki regulowane i inne rozwiązania tarasowe znajdziesz na stronie Julomax!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście − dwa =