Olejki aromaterapeutyczne jako sposoby na relaks i redukcję stresu!

Aromaterapia rozwiązuje wiele problemów i przyczynia się do znacznej poprawy jakości naszego funkcjonowania. Aromaterapeutyczny charakter olejków może objawiać się w różnych formach i sferach życia. Wiele z nich pozwala chociażby na redukcję stresu i obniżenie napięcia nerwowego. Po które naturalny olejek eteryczny warto sięgnąć po dniu pełnym wyzwań? OlejkowySklep.pl wyjaśnia i przedstawia najciekawsze zapachy.

Olejek lawendowy – łagodny olejek eteryczny do aromaterapii

Olejek lawendowy to jeden z najczęściej wykorzystywanych produktów, jeśli chodzi o olejki do aromaterapii. Jest on otrzymywany w procesie destylacji parą wodną kwiatów i ziela rośliny, w wyniku którego powstaje aromatyczna substancja z olbrzymim potencjałem. Ten roślinny olejek wykazuje silne działanie uspokajające, a jego aromat to doskonałe remedium na bezsenność. Olejek lawendowy łagodzi bóle głowy, a jego kwiatowy zapach z chęcią wykorzystywany jest w trakcie masaży lub kąpieli po dniu pełnym wrażeń. Lawenda bywa wykorzystywana również jako środek antydepresyjny i przeciwlękowy. Co więcej, zapach lawendy pozwala nam zasypiać spokojnie i skoncentrować się na relaksie i odprężeniu w czasie masażu i kąpieli.

olejki na stres

Olejek cynamonowy – rozgrzewająca moc relaksu

Wśród olejków eterycznych w aromaterapii wyróżnia się tzw. olejki gorące. Do tej grupy należy chociażby olejek cynamonowy oraz olejek goździkowy. Olejek działa pozytywnie na układ pokarmowy, łagodzi biegunki i wzdęcia. Popularne jest również zastosowanie olejków eterycznych w aromaterapii. Jak się bowiem okazuje, mają one wyjątkowe właściwości odprężające. Olejek z kory cynamonowca cejlońskiego jest jednym z najsilniejszych olejków, który poprawia nastrój i łagodzi napięcie nerwowe. Właściwości olejku uwarunkowane są sporą ilością eugenolu, którego wpływ na układ nerwowy potwierdzają liczne badania.

Olejek sosnowy i miętowy na dobry nastrój

Olejek sosnowy i miętowy sprawdzają się doskonale w przypadku przeziębienia i kataru oraz w infekcji górnych dróg oddechowych. Wykazują one silne właściwości antyseptyczne i mają charakter bakteriobójczy. Warto również stosować olejki aromatyczne z tej grupy na obniżony nastrój. Olejek, pozyskiwany z młodych pędów i kwiatów mięty pieprzowej, łagodzi psychofizyczne objawy depresji, a wśród jego dobroczynnych właściwości wymienia się również charakter przeciwbólowy. Podobnymi właściwościami cechuje się także olejek eukaliptusowy. Odstrasza on również owady, a inhalacja z jego wykorzystaniem udrażnia nos i drogi oddechowe.

Olejek z drzewa herbacianego w walce z depresją

Jak pokazują badania, olejek z drzewa herbacianego pozwala zwalczyć różnego rodzaju dolegliwości, związane z migrenowymi bólami głowy. Wykazuje on silne działanie antyseptyczne, a jego naturalny zapach poprawia nastrój, buduje pozytywne nastawienie, ale również sprawdza się doskonale w pielęgnacji skóry i włosów. Skuteczność olejków eterycznych herbacianych wiąże się nie tylko z poprawą obniżonego nastroju. Jak się bowiem okazuje, olejek przyśpiesza również gojenie się ran oraz okazuje się pomocny przy łagodzeniu dolegliwości po ukąszeniach owadów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 − 7 =