Pomysły na oryginalne dekoracje wnętrz

Gustujesz w nietuzinkowych rozwiązaniach aranżacyjnych? A może pragniesz odmienić charakter swojego mieszkania i nadać mu niepowtarzalnego charakteru? Czasami nawet niewielka metamorfoza sprawia, że wnętrze staje się bardziej klimatyczne. Przedstawiamy kilka oryginalnych propozycji dekoracyjnych, które zachwycą nie tylko domowników, ale również gości!

Lamele ścienne – dekoracja połączona z funkcjonalnością

Świetnym, a jednocześnie praktycznym pomysłem na aranżację wnętrz jest zastosowanie lameli ściennych (https://www.decordomolsztyn.pl/pl/c/Lamele-scienne-Mardom-Decor/99). To elementy dekoracyjne w kształcie długich, pionowych i wąskich listew, pomiędzy którymi znajdują się niewielkie rowki. Ich specyficzna budowa umożliwia uzyskanie efektu głębi i optyczne wydłużenie pomieszczenia. Dzięki temu doskonale sprawdzą się zarówno w niewielkich mieszkaniach, jak i przestronnych domach.

Warto pamiętać, że pełnią one nie tylko funkcję dekoracyjną, ale również praktyczną! Zastosowanie lameli to doskonały sposób na zakrycie nierówności ścian. Ponadto bezpośrednio wpływają na akustykę pomieszczenia – skutecznie je wygłuszają i redukują echo. Za ich pomocą możesz również dokonać fragmentaryzacji większych przestrzeni, oddzielając poszczególne pokoje od siebie i wprowadzając tym samym atmosferę prywatności.

Panele 3D – wprowadź dynamikę do wnętrza

Oryginalnym sposobem na dekorację wnętrza jest także wykorzystanie paneli 3D (https://www.decordomolsztyn.pl/), będące jednym z najbardziej nowatorskich rozwiązań dekoracyjnych. Ich zastosowanie pozwala na uzyskanie efektu trójwymiarowości, dzięki nietypowej, przestrzennej teksturze kasetonu. Zjawiskowo prezentuje się połączenie paneli 3D z odpowiednim oświetleniem. Mimo, iż dekoracje te zwykle kojarzą się z wnętrzami nowoczesnymi, w rzeczywistości doskonale wpasują się w przeróżne aranżacje!

Listwy elastyczne na nietypowe powierzchnie ściany

Doskonałym pomysłem na udekorowanie ścian o nietypowym, owalnym kształcie jest zastosowanie elastycznych listew przysufitowych (https://www.decordomolsztyn.pl/listwy-sufitowe-elastyczne). To sztukateria typu FLEX, która umożliwia idealne dopasowanie elementu do krzywizny ściany. Jest prosta w montażu, a jej wykorzystanie pozwoli Ci stylowo wykończyć wnętrze, w którym zamontowanie tradycyjnych listew byłoby niemożliwe. Dzięki temu całość zyskuje spójności.

Pomysłów na oryginalne aranżacje wnętrz jest wiele, a wybór zależy przede wszystkim od Twoich indywidualnych gustów. Warto jednak pamiętać, że aby dekoracje mogły pięknie się prezentować przez długi okres czasu, należy zamawiać je ze sprawdzonego źródła. Taką stroną jest Decordom, gdzie znajdziesz wyłącznie ozdoby najwyższej jakości!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − 8 =