Softshell – wytrzymały materiał na niepogodę

Od jakiegoś czasu coraz częściej mówi się o tzw. kurtkach softshell. Dlaczego? Otóż wiele osób uważa materiał softshell za niezwykle wytrzymały i odporny na ciężkie warunki pogodowe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o specyfikacji tego materiału, czytaj dalej. 

Czym jest softshell?

Softshell to tkanina, która jest wiatro i wodoodporna, a przy tym bardzo ciepła. Sofshell jest wyjątkowo elastyczny, dzięki czemu idealnie nadaje się na materiał na kurtki, czy też np. spodnie narciarskie lub snowboardowe. Często w połączeniu z odpowiednim krojem, ten rodzaj materiału jest najlepszym wyborem dla osób, które oczekują elastyczności. W skrócie, w odróżnieniu od właściwości, jakich ma np. tkanina len, softshell to tkanina przeznaczona na odzież sportową. Składa się z trzech warstw. Zewnętrzna warstwa jest wodoodporna i elastyczna z dwóch lub czterech stron. Warstwa środkowa jest wiatroszczelna, wodoodporna i oddychająca. 

Warstwa wewnętrzna dopasowuje się do ciała i zapewnia miękki i wygodny efekt izolacyjny. W rezultacie tkanina softshell pozwala na szycie wygodnej, elsatycznej i odpornej na niesprzyjającą pogodę odzieży. Jeśli zatem szukasz wszechstronnego materiału, który dobrze działa samodzielnie, ale też i w połączeniu z innymi warstwami izolacyjnymi lub pod spodniami, lub kurtką typu hardshell, to ten materiał będzie doskonałą opcją. 

Jakie są zalety softshellu?

Oto zalety fantastycznego materiału softshell:

  • oddychający
  • wiatroodporny
  • wodoodporny
  • dopasowany do sylwetki
  • izolacyjny
  • elastyczny
  • bardzo wygodny
  • fantastycznie wyglądający 

W skrócie materiał jest super elastyczny i wyjątkowo oddychający, dzięki czemu idealnie nadaje się do aktywności fizycznej. Tkaninę można z łatwością nosić w połączeniu z innymi warstwami. Jest to również idealny materiał, gdy na zewnątrz jest zimno i niezbyt mokro. Softshell to także idealna opcja pośrednia na wiosnę lub jesień. Softshell jest świetny.

Wodoodporny i oddychający

Kiedy szukamy wodoodpornej odzieży outdoorowej, mamy na myśli odzież, która zapewni nam możliwość spędzenia czasu na dworze nawet wtedy, kiedy pada. 

Jedną z zalet softshellu jest to, że jest szczególnie oddychający. W rezultacie pozwala on na tworzenie funkcjonalnej odzieży outdoorowej, którą charakteryzuje doskonała odporność na wodę, wiatr, a jednocześnie jest ciepła i oddychająca, a także elastyczna i wygodna. 

Jeśli szukasz sprawdzonego sklepu, gdzie kupisz róże rodzaje materiałów, w tym softshell, serdecznie zapraszamy Cię do zapoznania się z ofertą produktów dostępnych w naszym sklepie internetowym. Mamy bogaty wybór kolorów, dzięki czemu znajdziesz dokładnie to, czego potrzebujesz. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 + 19 =