Sprawdzamy skuteczność środka do usuwania silikonu Tytan

Podczas każdego remontu łazienki niezwykle przydatny jest silikon. To właśnie on zabezpiecza daną powierzchnię, szczeliny przed dostaniem się do nich wody. Jest to również pewnego rodzaju spoiwo, które pozwala połączyć ze sobą płytki z wanną, brodzik z płytkami czy inne elementy łazienkowego wyposażenia.

Niestety jest to także produkt, który na skutek normalnej eksploatacji ulega zniszczeniu, wykruszeniu, lub po prostu po latach wygląda mało estetycznie. Jest to normalna kolej rzeczy i w takiej sytuacji należy usunąć stary silikon i zastąpić go nowym. Samo usunięcie go nie jest jednak zawsze zadaniem łatwym. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat skutecznych środków do usuwania silikonu? Jeśli tak – koniecznie zapoznaj się z naszym dzisiejszym wpisem!

usuwanie silikonu

Jak i czym usunąć silikon sanitarny?

Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi! Wszystko zależy bowiem od tego czy jest to stary silikon, który chcemy usunąć po to, by zastąpić go nowym, czy są to zanieczyszczenia po świeżym silikonie. Jeśli chodzi o świeży produkt, który jeszcze nie zasechł, można zmyć go płynem do mycia naczyń i gąbką. Nie ma też większego problemu, jeśli chodzi o ubrudzone ręce czy narzędzia. Umyć je można zimną wodą i szarym mydłem. Nie zawsze silikon schodzi szybko, jednak o ile nie zastygł, nie jest to bardzo skomplikowane.

Inaczej rzeczy się mają, gdy chodzi o stary lub zaschnięty silikon. Można spróbować usunąć go ostrym narzędziem, np. nożykiem, jednak niesie to z sobą ryzyko zadrapania danej powierzchni. Najkorzystniej jest skorzystać ze specjalnych produktów przeznaczonych do tego. Jednym z tych, który cieszy się na rynku największym zainteresowaniem jest Tytan.

Więcej poradników łazienkowych znajdziesz na www.lazienkiabc.pl

Środek do usuwania silikonu Tytan

Wiele osób uważa, że środki do usuwania silikonu nie są skuteczne lub, że mogą uszkodzić daną powierzchnię. Oczywiście w stwierdzeniu tym jest trochę prawdy. Na rynku są bowiem środki tak silne, że mogą spowodować zmatowienie powierzchni tworzywowych i ogólne uszkodzenie ich. Są jednak i takie, które usuwają skutecznie silikon, nie pozostawiając po sobie śladów. Takim właśnie środkiem jest Tytan.

Preparat ten z łatwością radzi sobie nawet z utwardzonymi już silikonami. Nie powoduje on korozji i jest ekologiczny. Jego zaletą jest także to, że nie spływa z powierzchni pionowych i jest bezproblemowy podczas użytkowania. Atutem produktu jest również przystępna i konkurencyjna cena, w porównaniu z innymi preparatami, dostępnymi na rynku.

Środek może sprawdzić się na wielu powierzchniach, takich jak: beton, cegła, gips, szkło, ceramiki czy tworzyw sztucznych. Tytan nie tylko pomoże usunąć stary silikon, ale także i przygotować podłoże pod nowe spoiny. Śmiało można powiedzieć, że jest to prawdziwy niezbędnik osób, które zajmują się wykańczaniem wnętrz, remontami. Ułatwia i przyspiesza wiele czynności.

One thought on “Sprawdzamy skuteczność środka do usuwania silikonu Tytan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 + 2 =