5 sposobów na przygotowanie mieszkania do sprzedaży

Jeśli chcesz przyciągnąć potencjalnych nabywców, z pewnością warto zadbać o swoje mieszkanie. Od głębokiego czyszczenia do czyszczenia bałaganu, te proste poprawki mogą następnie pomóc w sprzedaży nieruchomości szybciej – i bez rozbijania banku.

’Nie jest tajemnicą, że mieszkania nie mogą zaoferować takiej przestrzeni wewnątrz i na zewnątrz, jak większość domów’, mówi Nima Ghasri, dyrektor w Good Move. 'Jednak, mimo że popyt na mieszkania w całej Wielkiej Brytanii maleje, nadal istnieje wiele sposobów, aby sprzedający mogli sprawić, że ich mieszkanie będzie wyglądało bardziej atrakcyjnie dla potencjalnych nabywców’.

Podczas gdy badania wykazały, że sprzedaż mieszkania lub domu może zająć średnio około 50 dni, kilka prostych wskazówek może pomóc w przyspieszeniu sprzedaży.

Sprzedajesz mieszkanie ?  sprawdź ceny mieszkań : Hannover, Niedersachsen

  1. Zrób głębokie porządki

To może być ekscytujące witać widzów w swoim mieszkaniu, ale będziesz chciał dać swój dom głębokie czyszczenie pierwszy. Od szorowania łazienki do odkurzania wszelkich zanieczyszczeń, poświęć trochę czasu, aby uzyskać swoją własność w shipshape przed ich przybyciem. W końcu chcesz, aby Twój dom był jak najbardziej atrakcyjny.

Zespół z Good Move radzi: „Upewnij się, że sprzątasz mieszkanie regularnie pomiędzy widokami i rozważ powieszenie czystych ręczników w łazience oraz kupienie świeżych kwiatów, aby rozjaśnić miejsce i sprawić, że będzie wyglądało bardziej atrakcyjnie”.

kuchnia i balkon w mieszkaniu

Sprzedajesz mieszkanie ?  sprawdź ceny mieszkań:  Lille, Nord-Pas-de-Calais

 

  1. Napraw małe rzeczy

’Im dłużej mieszkasz w miejscu, tym więcej zużycia nastąpi’, mówi Good Move. 'Podczas gdy ty możesz nie zauważyć tych rzeczy, potencjalni nabywcy będą. Dlatego, niezależnie od tego, czy masz pękniętą płytkę w łazience, czy ślady otarć na ścianie, upewnij się, że je naprawisz.

Może być również warto zapłacić profesjonalistę, aby pomóc ci naprawić wszystko, czego nie jesteś w stanie zrobić sam. Mogą wydawać się drobiazgami, ale prawdopodobnie odłożą widzów w jednej chwili.

  1. Zrób porządek

Usuwanie bałaganu to sprytny sposób na to, aby Twoja przestrzeń wydawała się większa niż jest w rzeczywistości; schowaj dziecięce zabawki w koszach do przechowywania, usuń bibeloty i włóż rzeczy z powrotem do szafek. Jest to prosty i opłacalny sposób, aby Twoje mieszkanie wydawało się bardziej atrakcyjne dla kupujących. Dodatkowo, porządki przed sprzedażą pomogą Ci, gdy w końcu przyjdzie czas na przeprowadzkę.

Sprzedajesz mieszkanie ?  sprawdź ceny mieszkań:  Headingley, West Yorkshire

  1. Unikaj zbyt dużej personalizacji

Chociaż chcesz, aby Twoje mieszkanie miało osobowość i polot, posiadanie dużej ilości osobistych rzeczy na widoku (takich jak zdjęcia rodzinne i zabawki) może być odstraszające dla potencjalnych nabywców. Dodatkowo, jeśli masz czas, rozważ przemalowanie ścian na neutralne kolory, aby pomóc potencjalnym nabywcom w kreatywnym wykorzystaniu możliwości, jakie daje mieszkanie.

  1. Wyeliminuj zapachy i plamy po zwierzętach domowych

Jesteśmy narodem miłośników zwierząt, ale nie ma nic gorszego niż utrzymujący się w domu zapach zwierząt. Niezależnie od tego, czy masz psa czy kota, upewnij się, że Twoje mieszkanie jest głęboko wyczyszczone, aby pozbyć się wszelkich nieprzyjemnych zapachów.

Good Move wyjaśnia: 'Złe zapachy są jednym z największych turn-offs dla niedoszłych nabywców; więc, upewnij się, że twoja hydraulika działa i wyjmij kosze przed przeglądem. Możesz także zapalić kilka świec lub otworzyć okna, aby wpuścić trochę świeżego powietrza”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 1 =