Świąteczne potrawy z… grilla?

Okres świąteczny to czas, w którym przepyszne smakołyki niemal same lądują na naszym talerzu – zarówno w domu, jak i podczas odwiedzin u rodziny i znajomych. Co roku jednak świąteczne menu jest niemal takie samo – najczęściej decydujemy się na ulubione, sprawdzone potrawy – w końcu czekamy na nie z utęsknieniem przez wiele miesięcy. Czy jednak nie ciekawiej byłoby w tym roku zdecydować się na odrobinę szaleństwa? Spróbować podczas kuchennych eksperymentów czegoś całkiem nowego i nieoczywistego? Na przykład świątecznego grillowania?

Co można przygotować na grillu na święta?

Grill, zwłaszcza nowoczesnego typu gazowego lub elektrycznego, to naprawdę wielofunkcyjny sprzęt, który może posłużyć nam na wiele różnych okazji. Można z jego pomocą wyczarować naprawdę przepyszne, rozpływające się w ustach potrawy, o wiele ciekawsze niż tradycyjna kiełbaska albo karkówka, którymi najczęściej raczymy się latem podczas plenerowych imprez.

Ponadto decydując się na dodatkowe urządzenie, jakim jest rożen elektryczny do grilla  można wynieść tradycyjny sposób grillowania na całkiem nowy i bardziej satysfakcjonujący poziom. Taki rożen umożliwia bowiem przygotowywanie pysznych i soczystych dań mięsnych oraz rybnych, co idealnie sprawdzi się na wigilijnym i świątecznym stole.

Warto jednak postawić także na nieco bardziej oryginalne dania, które z całą pewnością zachwycą zarówno domowników, jak i zaproszonych gości – grillowane serki typy oscypek, camembert albo halloumi, pokrojone, obtoczone w aromatycznych przyprawach warzywa, a nawet owoce! (na przykład smażone banany). Tak naprawdę na grillu można przygotować wszystko – od kompletnych, pełnowartościowych posiłków, po drobne przekąski.

Zamiast przy świątecznym stole spotkajmy się przy grillu!

Trzy dni siedzenia niemal w bezruchu przy stole mogą być naprawdę męczące, nie są również dobre dla naszego zdrowia. Spotkanie przy grillu, zwłaszcza na świeżym powietrzu może być zatem miłą odskocznią, entuzjastycznie przyjętą przez wszystkich alternatywą na spędzenie wyjątkowych i magicznych chwil w gronie najbliższych nam osób. Aby nie było zbyt zimno, koniecznie należy postawić na ciepłe ubrania, dobrym pomysłem będzie także zaopatrzenie się w przenośny piecyk, kominek, czy grzałkę, która ogrzeje na przykład fragment naszego tarasu.

Oczywiście można zdecydować się także na małą, niezwykle klimatyczną wycieczkę połączoną ze spacerem i późniejszym grillowaniem – na przykład do lasu czy na pobliską polanę. Tak wyjątkowe, nieco inne i oryginalne świąteczne spotkanie z całą pewnością zapamięta się na bardzo długo.

źródło zdjęć: freepik.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 3 =