Ile kosztuje montaż pieca gazowego?

Kotły gazowe to sprzęty, które cieszą się coraz większą popularnością na rynku urządzeń grzewczych. Ich wybór nie jest jednak łatwym zadaniem, ponieważ dostępnych jest wiele rodzajów, które różnią się nie tylko sposobem funkcjonowania, ale również poszczególnych funkcjami. Dlatego też koszt montażu takiego kotła gazowego zależy od rodzaju, wielkości oraz funkcjonalności kotła gazowego.

Piece gazowe Bydgoszcz

Coraz większą popularność zyskują kotły gazowe. Koły gazowe wysokiej jakości są wydajne, ekonomiczne i energetyczne. Oferta przedsiębiorstwa Proterm również zawiera montaż oraz serwis poszczególnych kotłów gazowych. Wśród najpopularniejszych i najczęściej wybieranych typów wyróżnić można:

  • kotły gazowe tradycyjne;
  • kotły gazowe kondensacyjne;
  • kotły gazowe jednofunkcyjne;
  • kotły gazowe dwufunkcyjne.

Wszystkie wymienione rodzaje mają jedno, najważniejsze zadanie – ogrzewanie budynku, w którym się znajdują. Oprócz tego, niektóre z nich mogą jednak oferować również opcję ogrzewania wody nie tylko w instalacji centralnego ogrzewania, ale również wody użytkowej, czyli tej, którą wykorzystujemy w codziennym życiu. Piec gazowy działa w oparciu o dostarczane mu paliwo, jakim w tym przypadku jest gaz. Dostaje się on do palnika, w którym powstaje iskra, dzięki której paliwo zaczyna się palić. To z kolei umożliwia podgrzewanie wody, która przepływa przez wymiennik ciepła. Na dalszym etapie pracy pieca gazowego olbrzymią rolę odgrywa pompa obiegowa, nazywana również cyrkulacyjną. Odpowiada ona za obieg wody w instalacji grzewczej. W przypadku kotłów jednofunkcyjnych, mowa tu jedynie o instalacji centralnego ogrzewania (CO), natomiast w piecach dwufunkcyjnych ogrzewana jest również woda z instalacji ciepłej wody użytkowej (CWU).

cena montażu pieca gazowego

Montaż pieca gazowego cena

 Montaż kotła gazowego staje się niekiedy powodem wielu wątpliwości i obaw. Pojawiają się przede wszystkim w przypadku modernizacji już istniejących budynków, w których wcześniej znajdowało się zupełnie inne źródło ciepła, np. kocioł węglowy. Kotły i piece gazowe to urządzenia, które z powodzeniem można zaadaptować do najróżniejszych warunków. Trzeba jednak pamiętać, że wymaga to zarówno odpowiedniego doboru kotła, jak i pracy rzetelnej firmy instalacyjnej, która zna urządzenia danego producenta. Firmą, która wykonuje usługi montażu nowoczesnych kotłów gazowych jest przedsiębiorstwo Proterm z Bydgoszczy. Cena takiego montażu w dużej mierze zależy od rodzaju oraz wielkości kotła. Dlatego ciężko jest określić koszt takiego montażu, gdyż do każdego klienta podchodzimy w indywidualny sposób.

Montaż pieca gazowego koszt

Niezbędnym i pierwszym etapem podłączenia kotła gazowego jest przygotowanie do instalacji. Etap ten powinien poprzedzać nie tylko montaż urządzenia, ale także jego zakup. Powinien on zawierać m.in:

  • dokładne oględziny budynku, a szczególnie pomieszczenia, w którym planowana jest lokalizacja kotła,
  • wyposażenie kotłowni w sprawną wentylację wywiewną, a w przypadku zastosowania kotła z otwartą komorą spalania – także w otwór nawiewny, doprowadzający odpowiednią ilość powietrza do procesu spalania,
  • zapewnienie odpowiedniej kubatury i wysokości pomieszczenia, przy czym szczegółowe wymogi zależne są od rodzaju instalowanego kotła oraz wieku budynku; zgodnie z aktualnym prawem, dla nowego budynku wyposażonego w kocioł z zamkniętą komorą spalania kubatura pomieszczenia powinna wynosić nie mniej niż 6,5 m3, a jego wysokość powinna wynosić nie mniej niż 220 cm.

Warto, zatem montaż i serwis kotła gazowego zlecić profesjonalnej firmie, która ma duże doświadczenie w tego typu instalacjach oraz niezbędną wiedzę do przeprowadzenia prawidłowego montażu. Koszt montażu jest zależy od wielu czynników. Wpływ na niego mają m.in rodzaj kotła, jego wielkość oraz funkcjonalność.

Koszt montażu pieca gazowego

Cena zestawu (kocioł i zasobnik na ciepłą wodę) zależy od rodzaju urządzenia (stojący, wiszący) oraz typu i wyposażenia zasobnika ciepłej wody. Decydując się na ogrzewanie gazowe należy liczyć się z kosztem przyłącza do sieci, zakupu kotła i instalacji kotła gazowego. Koszty przyłącza są różne w zależności od przedsiębiorstwa gazowego, z którymi zawiera się umowę, a także odległości w metrach od gazociągu. Jeżeli główne przyłącze znajduje się w ulicy tuż przy działce cena powinna wynieść około 2-3 tysięcy złotych. Ceny kotłów zaczynają się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, w zależności od mocy kotła, funkcji i sposobu sterowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − siedem =