Jaki szampon przy twardej wodzie?

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

W wielu sklepach stacjonarnych oraz internetowych można zakupić szampon do włosów idealny do stosowania w przypadku korzystania z twardej wody. Warto zakupić go od uznanego producenta.

Problem twardej wody

Jeżeli na płytkach łazienkowych w strefie prysznica obserwuje się ciągle osady z wapnia bądź czajnik szybko się zakamienia, to mowa tutaj o objawach świadczących o tym, że w rurach płynie twarda woda. Mówiąc o niej, ma się na myśli wodę, która zawiera bardzo dużo rozpuszczonych minerałów tj. tlenek wapnia, a także tlenek magnezu. Trzeba wiedzieć, że w jej skład wchodzą też rozpuszczone chlorki, sulfidy, krzemiany, a ponadto azotany. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że twarda woda zawiera również wodorowęglan wapnia.

Stopień twardości wody – co warto wiedzieć?

Okazuje się, że stopień twardości wody określa się w tak zwanych stopniach niemieckich °n lub °dH. O wodzie twarde mowa wtedy, kiedy jej stopień twardości wynosi około 20 – 30 °n lub więcej. Informację o twardości wody w swym domu można znaleźć na witrynie internetowej wodociągów miejskich, które dostarczają wodę do mieszkania. Jeżeli na co dzień trzeba mierzyć się z problemem działania twardej wody na włosy, trzeba umówić się do dobrego trychologa i omówić z nim odpowiednią pielęgnację włosów, które narażone są na tego typu działanie.

Szampon do włosów – jaki będzie najlepszy w przypadku korzystania z twardej wody?

Istnieją sprawdzone szampony na to, żeby poradzić sobie z problemem twardej wody. Można je zakupić w praktycznie każdej drogerii znajdującej się na terenie naszego kraju. Szampony, które warto stosować w takim wypadku to na przykład szampony chelatujące, które w swych składach mają takie składniki jak:

– Sodium Laureth Sulfat

– Tetrasodium EDTA

– Disodium EDTA

– Tetrasodium Glutamate Diacetate

– Sodium Phytat

– Sodium Citrate

– Trisodium Ethylenediamine Disuccinate

Działanie oraz obecność wyżej wymienionych składników sprawia, iż na włosach nie będzie nadbudowywała się warstwa twardych, wapniowych osadów, co powoduje bardzo dużo kłopotów. W wielu sklepach internetowych oraz stacjonarnych zakupić można wegański szampon, który został specjalnie zaprojektowany do tego, żeby przeciwdziałać problemom z włosami. Mowa tutaj o suchości oraz przebarwieniach spowodowanych twardą wodą.

Mieszanka bez parabenów – działanie

Warto zaznaczyć, że mieszanka bez parabenów oraz siarczanów działa poprzez usuwanie nagromadzonych minerałów, zachowując przy tym naturalne olejki oraz nawilżenie włosów, co jest bardzo istotne. W przypadku, kiedy celem jest przeniesienie pielęgnacji włosów na wyższy poziom, dobrze będzie rozważyć inwestycję w szampon dobrej jakości. Na rynku dostępne są w przystępnych cenach preparaty przeznaczone do pielęgnacji włosów w twardej wodzie. Zawierają one często odżywkę. Szampon do włosów powinien mieć naturalny skład. Celem jest to, żeby nie powodował żadnych podrażnień oraz nie uszkadzał włosów. Dlatego warto zakupić go w renomowanym sklepie. Istotna jest przede wszystkim jego jakość.

Szampony do włosów do twardej wody dostępne są na https://sklepanwen.pl/kategoria/szampony-do-wlosow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście + sześć =