Potrzebujesz auta na kilka godzin? Sprawdź, jak działa car sharing!

Szykujesz się do przeprowadzki do wymarzonego mieszkania? A może masz mało czasu i listę spraw do załatwienia w różnych częściach miasta? Jeśli nie posiadasz własnego samochodu, wypożyczenie auta na godziny, a nawet dni to idealne rozwiązanie. Brak formalności, szybkość działania i szereg udogodnień dla klienta sprawiają, że z szybkiego wynajmu krótkoterminowego korzysta coraz więcej osób. Na czym polega jego fenomen?

Współdzielenie pojazdów, czyli na czym polega car sharing?

Jest to usługa, w ramach której klient dostaje dostęp do floty pojazdów. Wynajętym samochodem może się przemieszczać po wyznaczonym obszarze, czyli strefie wypożyczalni. Co więcej, jedyne koszty jakie ponosi dotyczą realnego wykorzystania samochodu. Za jego techniczną sprawność, serwis czy ubezpieczenie odpowiada firma wynajmująca.

Wypożyczenie auta w Polsce jest możliwe u kilku znanych operatorów. Niektórzy z nich, np. Panek CS, oferują swoje usługi na terenie całego kraju. Inni skupiają się na wynajmie lokalnym. Samochód na minuty czy godziny to praktyka, która zyskuje szczególną popularność w większych miastach, takich jak Kraków, Wrocław, Warszawa czy Poznań. Nie znaczy to jednak, że w mniejszych ośrodkach miejskich mieszkańcy nie chcą korzystać z car sharingu. Dlatego również takie obszary obejmuje działalność poszczególnych wypożyczalni.

Wypożyczenie auta na minuty – jak to się robi?

Fenomen tej usługi polega na minimalnym zaangażowaniu klienta w proces wynajmu. Można zrobić to za pomocą zaledwie kilku kliknięć w mobilnej aplikacji operatora. Nie ma tutaj zbędnych formalności, a aplikacja jest łatwo dostępna w sklepach GooglePlay czy AppStore. Po zweryfikowaniu swoich danych osobowych i założeniu konta można swobodnie korzystać z mapy pojazdów w ramach dostępnej floty.

Auto na minuty i godziny krok po kroku

Korzystając z car sharingu możesz mieć dostęp do auta niemal „tu i teraz”, a więc nawet w razie nagłej potrzeby. – Klient sam znajduje w aplikacji interesujący do model auta znajdujący się najbliżej jego lokalizacji. Od momentu rezerwacji za pośrednictwem formularza ma ok. 10 minut aby dotrzeć do pojazdu i otworzyć go – także za pomocą aplikacji – wyjaśnia przedstawiciel Panek CS.

Poruszanie się tak wypożyczonym autem to już najprostszy i najprzyjemniejszy etap. Operatorzy starają się o nowoczesną i dobrze wyposażoną flotę. Dzięki temu możesz liczyć na usługę na naprawdę wysokim poziomie. Co ważne, w strefie płatnego parkowania wszystkie związane z tym koszty pokrywa wypożyczający. To kolejny atut przemawiający za krótkoterminowym wynajmem auta za pomocą kilku kliknięć.

https://panekcs.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 + dziewięć =