Jak wybrać szelki dla psa? najbezpieczniejsze szelki dla naszego pupila
Spacery z psem powinny kojarzyć się wyłącznie z czasem relaksu, spędzanym z ulubionym pupilem na świeżym powietrzu. Szelki easy walk ułatwiają to właścicielom czworonogów, które nie do końca rozumieją jeszcze, jak powinien wyglądać spokojny spacer przy nodze. Jak wybrać szelki dla psa zapinane z przodu i jak dopasować je do potrzeb zwierzęcia? Przeczytaj nasz poradnik.
Jakie szelki dla psa, który ciągnie?
Wśród wielu potrzeb, jakie można przypisać psom, niezależnie od rasy czy wielkości, jest potrzeba węszenia czy poznawania nowego otoczenia. Często na tego typu zachowania wpływa również charakter zwierzaka oraz jego temperament, który nie pozwala mu na spokojne spacerowanie. Szelki treningowe pozwalają nieco okiełznać pupila, ucząc go przy tym pożądanych rozwiązań. Niezależnie od tego czy potrzebne nam będą szelki dla psa husky, czy też szelki dla psa labradora czy zwierzaka mniejszej rasy, ważne jest, aby wybrać odpowiedni produkt. Tylko wówczas będzie on spełniał powierzone mu zadanie. Według ekspertów oraz wielu właścicieli czworonogów, idealnym rozwiązaniem okazują się szelki easy walk opinie wskazują jednoznacznie na ich sukcesy w walce z niepożądanym zachowaniem u psów, jakim jest ciągnięcie na smyczy. Tego rodzaju szelki wyróżniają się zapięciem, które zostało umieszczone z przodu. Takie rozwiązanie pozwala zahamować psa, który chce ciągnąć, poprzez odwrócenie go w kierunku właściciela. Szelki easy walko to idealne szelki treningowe dla psa, choć nie bez znaczenia pozostaje również zaangażowanie właściciela w trening swojego pupila.
Jak działają szelki Easy Walk?
Szelki dla psa easy walk zostały stworzone z myślą o czworonogach, które nie opanowały jeszcze umiejętności chodzenia na smyczy przy nodze. Użytkownicy cenią je nie tylko za skuteczne działanie, ale również za to, że stanowią one dobrą alternatywę dla kolczatek i zaciskowych obroży, które wciąż budzą skrajne emocje. Szelki treningowe easy walk nie powodują u psa dyskomfortu ani bólu, co doceniają właściciele zwierząt, którym zależy na komfortowej nauce pupilów.
Tworząc produkt, postawiono przede wszystkim na innowacyjne rozwiązania w zakresie jego budowy. Szelki zapinane z przodu w momencie ciągnięcia przez psa, odwracają go w stronę właściciela. To powoduje, że przestaje on ciągnąć, a po pewnym czasie oducza się niepożądanych zachowań. Takie szelki dla psa przeciw ciągnięciu składają się z obręczy, która otacza klatkę piersiową zwierzęcia. Umieszczona jest ona za łapami. Druga obręcz z kolei jest umieszczona jest prostopadle. Tutaj też umieszczone jest oczko, do którego mocowana jest z kolei smycz. Taka konstrukcja powoduje, że problem w stylu labrador ciągnie na smyczy zostaje rozwiązany w sposób, który nie powoduje u psa bólu czy dyskomfortu. Warto wiedzieć jednak, że na każdego zwierzaka szelki easy walking działają inaczej, a trening poprawnego chodzenia na smyczy może wymagać jeszcze nieco cierpliwości i zaangażowania właściciela czworonoga.
Jak dopasować szelki na psie?
Szelki dla psa który ciągnie nigdy nie powinny być kupowane na oko. Wszystkie smycze i szelki dla psów trzeba bowiem dopasować do konkretnego zwierzęcia, chociaż możliwość ich regulacji stwarza w tym względzie sporo możliwości. Aby kupić szelki dla psa owczarka niemieckiego lub psa jakiejkolwiek innej rasy, trzeba go więc najpierw odpowiednio zmierzyć. W tym celu należy dokonać pomiarów obwodu szyi zwierzęcia oraz jego klatki piersiowej w miejscu tuż za jego przednimi łapami. Warto również dowiedzieć się, jaka będzie odległość między miejscami, w których dokonaliśmy takiego pomiaru. Mając już odpowiednie wartości, można je porównać z danymi producenta, wpisując w popularną przeglądarkę np. szelki trixie easy walk. Kupując szelki i smycz dla psa weź również pod uwagę to, jak wygląda jego sierść w zimie. Być może ta informacja pozwoli ci dobrać odpowiedni rozmiar wówczas, gdy wymiary zwierzaka znajdują się pośrodku rozmiarówki.
Jaka jest różnica między szelkami easy walk a norweskimi?
Szelki norweskie i szelki easy walk mają podobną budowę. W pierwszym przypadku jednak rączka jest ulokowana na grzbiecie zwierzaka i w tym właśnie miejscu znajduje się również zapięcie, pozwalające na połączenie szelek ze smyczą. Dużą zaletą jeśli chodzi o takie szelki dla psa jak założyć nie stanowi większego problemu. Nie nadają się one jednak dla młodych psów i blokują ruchomość obręczy barkowej zwierząt. Easy walker szelki mają podobną konstrukcję, choć zapinane są z przodu. Szelki dla psa zapinane z przodu nie pozwalają mu na ciągnięcie podczas spaceru. Co ważne, dzięki easy walk pies nie będzie odczuwał bólu czy dyskomfortu, a spacery staną się przyjemne dla obu stron.
Jak powstrzymać psa przed uciekaniem?
Przed uciekaniem psa powinno powstrzymać ogrodzenie posesji, choć to nie rozwiąże przyczyn problemu. Bardzo często pies ucieka, gdy niezaspokojone są jego potrzeby (np. gryzienia, węszenia, zabawy i aktywności fizycznej). Zapewnij więc psu odpowiednie zajęcie, zostawiając mu nieco zabawek i starając się, by jego potrzeby aktywności były zaspokajane podczas spacerów i wspólnych zabaw.
Co jest lepsze obroża czy szelki?
Obroże to dobre rozwiązanie dla psów, które są spokojne i odpowiednio wyszkolone. Szelki z kolei to idealny produkt dla psów, które nie potrafią jeszcze prawidłowo chodzić na smyczy. Skutecznie zniechęcają one do ciągnięcia i ułatwiają utrzymanie w ryzach temperamentu zwierzaka, niezależnie od jego wielkości.
Jak wytresować psa żeby nie ciągnął?
W przypadku takiego problemu idealnie sprawdzą się szelki dla psa zapinane z przodu. Blokują one możliwość ciągnięcia, ćwicząc przy tym pożądane zachowania u czworonoga.
Czy szelki dla psa są zdrowe?
Wybierając szelki dla psa, zawsze należy zwrócić uwagę na ich dopasowanie. Jeśli będą one źle dobrane, pies będzie odczuwał spory dyskomfort, a w konsekwencji również niedotlenienie i ból poszczególnych partii mięśni. Negatywne skutki przynosi również zbyt mocny ucisk przy ubieraniu szelek, co również może doprowadzić do niebezpiecznych powikłań.
Kiedy pies może zacząć nosić szelki?
Najlepiej przyzwyczajanie psa do szelek rozpocząć już w okresie szczenięcym. Wówczas dla zwierzaka wiele rzeczy staje się naturalne, gdyż dopiero poznaje on świat przez osobiste doświadczenia. Zakładając szelki w okresie dorosłości, możemy mieć spory problem z ich akceptacją przez zwierzaka.
Bardzo dziękuję za cenne porady 🙂