Jak zrobić poidełko dla ptaków w swoim ogrodzie?

Poidło ogrodowe dla ptaków przyda się zarówno w trakcie letnich upałów, jak i w czasie zimowych mrozów. Ptaki, jak każde inne zwierzęta, potrzebują wody, by przeżyć, niezależnie od tego, jakie warunki panują na zewnątrz. Jak zrobić poidełko dla ptaków, by pomóc im przetrwać, zyskując przy okazji przepiękny spektakl ptasiej radości w swoim ogrodzie? Podpowiadamy kilka ciekawych pomysłów.

Jak zrobić fajne poidełko dla ptaków?

Poidełko dla ptaków w ogrodzie można zakupić w sklepach zoologicznych lub w Internecie. Warto jednak pokusić się o nieco własnej inwencji twórczej i kreatywności, przygotowując poidła dla ptaków z materiałów, które z pewnością znajdziemy w naszym domu. Fantastycznie sprawdzi się w tym przypadku nawet zwykła doniczka, butelka czy kawałki drewna, które można zbić w fantazyjną budkę, tworząc w ten sposób poidełko dla ptaków wiszące na drzewie. Wszystko zależy tutaj od naszej kreatywności i minimalnych umiejętności technicznych.

Z pewnością nieco więcej będzie ich potrzeba, gdy zamarzy nam się kamienne poidło dla ptaków. To praca, która będzie wymagała znacznie więcej zaangażowania, choć poniesiony trud z pewnością wynagrodzi nam widok bawiących się w wodzie ptaków i ich poranne trele. Poszukując sposobu na to, jak zrobić poidełko dla ptaków w ogrodzie, warto pamiętać głównie o celu, jakiemu ma ono służyć. Niezależnie od tego, czy będzie nim ucięta butelka, czy też fontanna poidełko dla ptaków, utworzona ze znacznie droższych materiałów, cel będzie wciąż ten sam. Będzie to realna pomoc i wsparcie dla ptaków, które nie przetrwają upalnego lata ani chłodnej zimy bez dostępu do świeżej wody.

fajne poidełko dla ptaków

Jak zrobić poidełko dla ptaków z betonu?

Poidełko dla ptaków betonowe ma kilka ważnych zalet. Przede wszystkim będzie ono bardzo trwałe, dzięki czemu możliwości jego wykorzystania zwiększą się na kolejne sezony. Ciekawym pomysłem na tego typu poidła dla ptaków w ogrodzie, będzie wykorzystanie liści, pochodzących ze sporych rozmiarów roślin. Idealnie sprawdzi się tutaj np. rabarbar. Oprócz niego trzeba przygotować również piasek i mieszankę betonową, odpowiednią ilość wody oraz folię, przy pomocy której zabezpieczymy podłoże. To właśnie od zabezpieczenia podłoża należy rozpocząć tworzenie poidełka dla ptaków betonowe. Na folii należy teraz usypać wzniesienie z piasku. Powinno być ono tak głębokie, jak głębokie ma być nasze poidło dla ptaków. Na tak usypanym piasku połóż teraz liść, unerwioną częścią kierując go do wierzchu. Na tak ułożony liść można już wyłożyć przygotowaną mieszankę betonową. Gdy beton wyschnie, można już delikatnie odkleić liścia. Jeśli jego fragmenty zostaną na formie, można je delikatnie zetrzeć szczoteczką. Fantazyjne poidło dla ptaków do ogrodu gotowe! W ten sposób można wykonać poidełka dla ptaków, które będą pełniły nie tylko funkcję praktyczną, ale również i estetyczną, wzbogacając nasz ogród swoim pięknem.

Gdzie umieścić poidełko dla ptaków

Jak zrobić poidełko dla ptaków z butelki?

Plastikowa butelka PET to przedmiot, który bez wątpienia znajdzie się w każdym domu. To pomysł na niezwykle ekonomiczne, a zarazem praktyczne pojniki dla ptaków. Dzięki takim rozwiązaniom, można wykorzystać podciśnienie, które pojawia się, gdy w butelce ubywa wody. To właśnie ono sprawia, że poidło dla ptaków w ogrodzie będzie uzupełniało się samodzielnie, gdy zajdzie taka potrzeba. Innymi zaletami, które z pewnością posiada poidełko dla ptaków z butelki, jest bardzo niska cena i łatwość wykonania. Jak zrobić poidełko dla ptaków do ogrodu z butelki? Przygotuj dwie deski, które zbijesz prostopadle do siebie. Dodając do nich boki sprawisz, że poidło z butelki uzyska praktyczną kuwetę, za którą posłużyć może plastikowa tacka. W połowie pionowej deski należy teraz utworzyć dwa otwory, które posłużą do zamocowania butelki. To właśnie ona będzie stanowiła główny element poidełka dla ptaków do ogrodu. Aby ją zamocować, wystarczy rozgrzać gwóźdź i zrobić nim dwa otwory w butelce. Teraz można już przymocować ją drutem do deski. Uzupełniając w wodę taki wodopój dla ptaków, należy zatkać palcem otwór do momentu, aż woda zostanie uzupełniona.

Jak zrobić poidełko dla ptaków

Co zrobić z poidłem dla ptaków na zimę?

Zapotrzebowanie na wodę u zwierząt, w tym również i u ptaków, pojawia się także zimą. Niestety, wiedza na temat tego, jak zrobić fajne poidełko dla ptaków nie wystarczy, by zapewnić im stały dostęp do świeżej wody w okresie zimowych mrozów. O ile fontanna poidełko dla ptaków sprawdzi się doskonale w letnie upały, o tyle w zimie nie będzie już ona praktycznym rozwiązaniem. Chcąc pomóc ptakom również zimą, warto dowiedzieć się, jak zrobić poidełko dla ptaków z betonu. Poidło dla ptaków z kamienia z pewnością przetrwa największe mrozy, a uzupełniana regularnie woda ułatwi to zadanie również i ptakom, które nie odlatują do ciepłych krajów. W zimie sprawdzi się również poidełko dla ptaków na balkon, które będzie wykonane z donic. Czy to oznacza, że pozostałe poidełka dla ptaków ogrodowe trzeba wyrzucić po okresie letnim? Oczywiście, że nie. Można je bowiem przechować w bezpiecznym miejscu, by mogły służyć jako pojnik dla ptaków również przez kolejne sezony. W końcu nasza pomoc jest potrzebna nieustannie, nie tylko przez kilka kolejnych miesięcy.

poidełko dla ptaków z butelki

Gdzie umieścić poidełko dla ptaków?

Wiemy już, jak zrobić samemu poidło dla ptaków i gdzie schować poidełko dla ptaków w okresie zimowych mrozów. Teraz warto dowiedzieć się jeszcze, gdzie umieścić poidełka dla ptaków w ogrodzie. W tym względzie warto postawić na ciszę i spokój, które lubią ptaki. Należy również wybrać miejsce, w którym będą się one czuły w pełni bezpieczne. Nawet najpiękniejsze poidło dla ptaków na nóżce, wykonane przez osobę, wiedzącą jak zrobić poidło dla ptaków w pełni profesjonalnie, będzie świeciło pustkami, gdy ustawimy je w miejscu, w którym ptaki będą czuły zagrożenie. Warto również zdecydować się na zacienione miejsce, unikając przy tym np. dużych skupisk roślin, w których zakamarkach mogą schować się drapieżniki, czekające tylko na to, by nasze poidełko dla ptaków do ogrodu stało się miejscem skutecznych polowań na nieświadome niczego ofiary.

One thought on “Jak zrobić poidełko dla ptaków w swoim ogrodzie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście − 9 =